TR EN
Araştırma Zirvesi 2013  |  Hakkımızda
SEKTÖRLERİN ORTAK MARKASI: 'TÜAD'
                                                                                                                                                                                           
Pazarlama araştırmasının, işletmeler için rekabetin kıyasıya yaşandığı küreselleşen dünyada önemi günden güne artmaktadır. Küreselleşme ile çok uluslu şirketler, artık uluslar arası platformda söz sahibi olabilmek için yeni pazarlara yönelmektedirler. Bu da pazarlama araştırmasının işletme yönetimine sağladığı bilginin önemini gündeme getirmektedir. Pazar araştırmaları, bir işletmenin makro ve mikro çevresinden toplanan veri ve bilgileri bir analiz sürecinden geçirerek, karar alternatifleri üreten ve yönetime karar verme sürecinde destek veren, sistemin önemli bir parçasıdır.
 
Günümüzde pazarlama araştırması, belirli pazarlama problemlerinin çözümlenmesi ya da fırsatlarının değerlendirilmesi olarak tanımlanamaz. Pazarlama araştırması iş süreçlerinin bir bölümü olarak ele alınmalıdır. Araştırma sektörünün bugün geldiği noktada, artık sadece araştırmayı yapmak yeterli olmamakta, bu süreçte iş ortaklarıyla aynı masada oturarak sonraki adımları ve gelecek stratejileri belirlemek gerekmektedir.
 
1988 yılında kurulan ve Türkiye’deki araştırma sektörünün kalbi olan TÜAD, sektörde bulunan ulusal ve uluslar arası birçok araştırma firmasının ekonomik ve sosyal alandaki çalışmalarını, çeşitli proje ve eğitimlerle destekleyerek sektörü, araştırmaya ihtiyaç duyan müşterilerin, bu ihtiyacı karşılayan araştırma firmaların ve en önemlisi toplumun gözünde saygın ve kurumsal bir yapıya bürünmesini sağlamaktadır.
 
Türkiye’deki ulusal ve uluslararası firmaların temelde ihtiyaç duyduğu standartları, çalışma koşullarını ve bilgi sağlama kalitesini hem sektör hem de müşteri adına takip eder ve her gün değişen dünya dinamiklerinin ritmine uygun çalışmalarda bulunur.
 
Tüm faaliyetlerinde araştırma sektörünün ve diğer tüm sektörlerin öncü kuruluşları ile işbirliği içerisinde olan TÜAD, bu nedenle geniş bir erişim alanına sahip olarak, özel sektörün iç ilişkilerinde de sinerji oluşturan bir organizasyon niteliğindedir. Yıllar içinde gerçekleştirdiği çalışmaların sonucunda, TÜAD tüm sektörler için pazar araştırmasının tek markası haline gelmiştir.
 
Sektörel dernekler arasında en faal derneğimizin, 300’ün üzerinde üyesi bulunmaktadır.
2012-2014 Dönemi Yönetim Kurulu ve Komiteler

Başkan
Ali Levent Orhun

Yönetim Kurulu Üyeleri
Selçuk Kılıç (As Başkan)
Hüseyin Tapınç (Muhasip Üye)
Halil İbrahim Zeytin (Genel Sekreter)
İbrahim Uslu (Üye)
Ogün Doğan Akyol (Üye)
Selin Kahraman (Üye)

Denetleme Kurulu
Ali Arslan
Ebru Algım
Burcu Uyanık
Disiplin Kurulu
Elvan Oktar
Serpil Erten
Prof. Dr. Burç Ülengin

Etik Kurul
Doç. Dr. Pervin Olgun
Nuran Aksu
Alp Yener

Üyelik Kurulu
Uğur Ünal
Yasemin Atatüre

 

 • Platin Sponsor
  Gümüş Sponsorlar
  Gümüş Sponsorlar
  Yaka Kartı
 • Co-Sponsorlar
  Co-Sponsorlar
  Co-Sponsorlar
  Co-Sponsorlar
 • Co-Sponsorlar
  Co-Sponsorlar
  Co-Sponsorlar
  Logo Sponsorları
 • Logo Sponsorları
  Logo Sponsorları
  Logo Sponsorları
  Logo Sponsorları
 • Çeviri
  Destek Sponsorları
  Destek Sponsorları
  Destek Sponsorları
 • Basın Sponsorları
  Basın Sponsorları
  Basın Sponsorları
  Araştırma Sponsoru
Copyright 2012 Türkiye Araştırmacılar Derneği Her Hakkı Saklıdır.
design