TR EN
Araştırma Zirvesi 2016  |  Konuşmacılar  |  
Prof.Dr.Sinan Canan
[n]Beyin’de Bilimsel Kurul Başkanı Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi
1972 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji-Embriyoloji Anabilim Dalı’nda yüksek lisans, aynı kurumun Fizyoloji Anabilim Dalı’nda ise doktora eğitimini tamamladı. 2010 yılında Tıbbi Fizyoloji Doçenti unvanını aldı. Başkent, Turgut Özal ve Yıldırım Beyazıt Üniversitelerinin tıp fakültelerinde toplam 10 yılı aşkın süre öğretim üyesi olarak çalıştı. Tüm akademik kariyeri boyunca disiplinlerin sınırlarında yer alan araştırma konularıyla ilgilenmeyi tercih etti. Kaos Teorisi, Karmaşıklık, Fraktal Geometri, Doğadaki Biçimler, Öğrenme, Lisan ve Afazi, Zihin ve Beyin gibi konularda ülke çapında genel dinleyiciye yönelik konferans ve programlar düzenlemekte, bilimi ve özellikle de zor addedilen bilimsel konuları herkesin anlayabileceği anlatılara dönüştürme işi, zamanının çoğunu kaplamaktadır.
 
“Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler” ve "Değişen Be(y)nim" adlı kitapların yazarıdır. 2013 yılında bir bilimsel anları ve araştırma merkezi olan [n]Beyin‘i kurmuştur ve halen [n]Beyin’de Bilimsel Kurul Başkanlığı ve Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde öğretim üyeliği görevlerini sürdürmektedir.
Sinan Canan, Bige Canan ile evli; Aybike, Metehan ve Melike Canan’ın da babasıdır. “Hayatın, tek bir işle uğraşmak için fazla uzun; insanın ise, tek bir işle ömrünü tüketmek için fazla karmaşık olduğuna” inanmakta ve bu yönde çalışmalarına elinden geldiğince devam etmektedir…
Copyright 2015 Türkiye Araştırmacılar Derneği Her Hakkı Saklıdır.
design