TR EN
Araştırma Zirvesi 2016  |  Konular
Ana Temamız İlham Yolculuğu...


21. yüzyıl daha hızlı ve daha büyük değişimleri öngörüyor. Ürün, hizmet, pazar dinamikleri ve teknolojideki dönüşüme bağlı olarak tüketici talepleri ve ihtiyaçları da aynı eksende bir dönüşüm içinde. Özellikle dijital dünya veya küresel anlayışın geldiği noktada artık "veri ile entegre olabilen" yeni bir faza geçildi. Bu yeni fazda, konvansiyonel metotların yanı sıra farklı mecralarda üretilen yüksek hacimli veriyi anlamlı hale getiren araştırmacıların ve veri bilimcilerin önemi her geçen gün artmakta.

Araştırma; veri teslimi ile biten bir süreç değil; veriyi iç görüye dönüştüren, strateji oluşturmaya olanak sağlayan, aksiyon noktalarını  belirleyen ve alınan aksiyonların etkisini ölçümlemeyi de içeren sürekli bir döngüdür. Bu döngü içerisinde araştırmacılar; stratejiye ilham veren, inovasyona yol açan içgörüler üreterek bir katma değer yaratmaktadır.

Araştırmayı çok seviyoruz... Araştırmayı, araştırma ile yaratabileceğimiz farklar ve ilham verdiği stratejiler için seviyoruz.
Bu platformda, değişimin araştırma yöntemlerine ve süreçlerine nasıl taşındığını irdelerken, araştırmanın ilham verdiği kararlar  ve bu kararların uygulanması sonucu yaratılan değeri ve araştırmacının ilham kaynağı olan "veri"yi ve "veri kaynakları"nı birleştirme aşamasındaki sinerji yolculuğunu ve işbirliklerini konuşacağız.

Copyright 2015 Türkiye Araştırmacılar Derneği Her Hakkı Saklıdır.
design